0

Privacy policy

Zamknij
  • Log in
  • Create an account

Show


Forgot your password?

Show


If you have forgotten your password, enter your e-mail address and we will send you a message with a new password.


Return to login

Zamknij
Pierwsze tygodnie po urodzeniu Maleństwa to wyjątkowe chwile...tak przynajmniej wyglądają w naszej wyobraźni :) Noworodek przecież tylko śpi i ewentualnie co jakiś czas budzi się na jedzenie, po czym ponownie zapada w błogi sen :) Oczywiście cały czar pryska, kiedy okazuje się, że dzieciątko wbrew wszelakim opiniom WCALE ciagle nie śpi z przerwami TYLKO na jedzenie, a wręcz dokazuje i to w dość dobitny sposób.

Kolki niemowlęce to koszmar, którego obawiają się wszyscy świeżo upieczeni rodzice, a dla niektórych staje się on niestety rzeczywistością. W przypadku wystąpienia objawów kolkowych należy pamiętać o konieczności zgłoszenia się do lekarza. Po wykluczeniu wszystkich poważnych przyczyn tych dolegliwości można podjąć działania, które pomogą w ukojeniu płaczu maluszka. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę w domu :) Tak tak oczywiście :) Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i wszystko minie :) Ahhh jak to łatwo powiedzieć? Zdecydowanie trudniej wykonać :)

Dlatego warto mieć ze sobą odpowiedni oręż do walki!!! Jednym ze sposobów na łagodzenie objawów kolkowych jest dotyk i zaspokojenie potrzeby bliskości :) Pomyślcie o kangurzycy, która nosi przy sobie swoje kangurzątko :) Przepiękna relacja... wzruszajacy widok :) Zatem nie pozostaje nam nic do stracenia! :) Czemu nie zaczerpnąć inspiracji od naszych przyjaciół z Australii? Odpowiednie relacje między mamą a maleństwem to podstawa sukcesu :) A na to pozwala nam jak sama nazwa wskazuje poduszka Kangu! :) Multipotencjalna! :) Kochają ją również starsze dzieci :) Zobaczcie sami.

Lek. Aleksandra Gładyś – Jakubczyk
neonatolog, Certyfikowany Doradca Laktacyjny


Mamy o nas
Dlaczego niemowle płacze?


Do dzieci codziennie dociera mnóstwo informacji. Jeśli jest ich za dużo, to sobie z nimi nie radzą. Układ nerwowy jest nieustannie pobudzany i nie ma czasu na regenerację. Co może wywołać płacz u dziecka?
🍁 Brak spokoju. Jeśli mama dziecka jest niespokojna to nasze dziecko również. Niemowle odbiera wszystkie emocje mamy i nie tylko - taty rownież.
🍁 Zbyt częste odwiedziny rodziny, przyjaciół, znajomych. Dlaczego? Za dużo nowych głosów, zapachu, dotyku. Zdecydowanie za dużo bodźców.
🍁 Noszenie dziecka przodem do świata. Nie tylko w nosidle (chociaż mam nadzieję że nosideł/wisiadeł nie używacie ).
🍁 Zbyt dużo dźwięków docierających z otoczenia! ZA DUŻO - hałasu!

Zdecydowanie dziecko potrzebuje więcej:
♥️ Tulenia, ♥️ Głaskania, ♥️ Kołysania, ♥️ MAMY I TATY
Na zdjęciu z poduszką od @kangu_jumping_pad ciekawi co to za poduszka? Siadając na poduszce, tuląc w ramionach maleństwo - wprawiany w ruch poduszkę która przypomina dziecku naturalne KOŁYSANIE w górę i w dół przypominające ruchy wód płodowych. Taki ruch w ramionach rodzica uspokaja dziecko i wycisza. To bardzo ważne aby reagować na płacz dziecka i nie pozostawiać malucha samemu sobie. Jeśli rodzice nie maja siły kołysać niemowlaka chodząc - mogą skorzystać z takiej poduszki. My z Frankiem testujemy i jesteśmy zadowoleni! W opinii użytkowników świetnie sprawdza się również podczas kołek - my nie mamy więc nie mogę Wam napisać czy to prawda. Na pewno jednak po skakaniu na poduszce Franio się uspokaja.